مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 5 مرداد 1390

هری پاتر همچنان پرفروش‌ترین‌ فیلم سینمای انگلیس است


قسمت دوم فیلم هری پاتر و هدیه‌های مرگ همچنان صدر جدول پرفروش‌ترین‌های سینمای انگلیس را در اختیار دارد.

به گزارش ایسنا، آخرین قسمت از سری فیلم‌های پرطرفدار هری پاتر که با فروش چشم‌گیر در سطح جهانی موفق به ثبت رکوردهای جدیدی در دنیای سینما شده است، برای دومین هفته متوالی پرفروش ترین فیلم سینماهای انگلیس نام گرفت.

هری پاتر و هدیه‌های مرگ با فروش ‌٥/٨ میلیون پوندی توانست بالاتر از دیگر فیلم‌های درحال اکران انگلیس چون ترانسفورمرها، پاندای کونگ‌فو کار و درخت زندگی بایستد.

به گزارش روزنامه گاردین، پیش‌بینی می‌شود، آخرین قسمت از سری فیلم‌های هری پاتر بتواند در پایان سال ‌٢٠١١ پرفروش‌ترین فیلم سینمای انگلیس نام بگیرد.

فیلم هری پاتر و هدیه‌های مرگ در مدت هشت روز پس از اکران توانست از مرز فروش ‌‌٦٠٠ میلیون دلار بگذرد تا سریع‌تر از هر فیلم دیگری در دنیای سینما به این میزان فروش دست یابد.

فروش چشم‌گیر هری پاتر و هدیه‌های مرگ موجب شد تا سری فیلم‌های هری پاتر با رسیدن به فروش ‌هفت میلیارد دلار، اکنون پرفروش‌ترین فیلم‌ چندگانه تاریخ سینمای جهان باشد که بالاتر از جیمز باند و جنگ ستارگان شش‌ قسمتی قرار دارد؛ هرچند برای ساخت قسمت‌های قبلی هری پاتر بودجه چشم‌گیر یک میلیارد و ‌‌٢٨٠ میلیون دلار هزینه شده است.

قسمت اول هری پاتر و هدیه‌های مرگ کمتر از یک ماه پس از اکران ‌‌٦١١ میلیون دلار در خارج از آمریکا فروش جهانی داشت و پرفروش‌ترین فیلم کمپانی برادران وارنر در سال ‌‌٢٠١٠ نام گرفت.

کمپانی برادران وارنر به لطف قسمت اول از هری پاتر و هدیه‌های مرگ توانست برای سومین سال متوالی موفق‌ترین استودیو فیلم‌سازی هالیوود نام بگیرد و با مجموع فروش ‌٨٨/١ میلیارد دلار، بیش از ‌‌١٨ درصد از کل بازار فیلم سینمای آمریکا را در اختیار داشته باشد.

فیلم‌های هری پاتر براساس داستان کتاب‌هایی با همین نام ساخته شده‌اند. امتیاز ساخت فیلم چهار کتاب اول را جی.کی. رولینگ در سال ‌‌١٩٩٩ به کمپانی برادران وارنر با قراردادی بالغ بر یک میلیون یورو فروخت.

باور کنید این روزها هیچ خبر مهمی نیست. فقط میزان فروش فیلم هست که هر روز تغییر میکنه و در صفحه فیس بوک اطلاع رسانی میشه.

آخرین آمار فروش 840 میلیون دلار هست و الان هری پاتر 26مین فیلم پرفروش جهان شده. یازده روز از اکران میگذره و هنوز راه زیادی در پیش داره.

برچسب ها: هری پاتر، فروش هری پاتر، فروش هری پاتر و قدیسیان مرگ،
ارسال توسط Empty Boy
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 4 مرداد 1390

 شیطان از جنس جن است و از آتش خلق شده است و قبل از اینکه از بهشت رانده شود خدا را بسیار عبادت می کرد به همین دلیل عزازیل نام گرفت.حضرت علی (ع)فرمودند:شیطان هفتاد هزار سال خدا را عبادت کرد و فقط یک نماز دو رکعتی آن چهار هزار سال طول کشید.وقتی خدا انسان را از خاک آفرید و در آن روح دمید به تمام فرشته ها دستور داد که بر آدم سجده کنند و همه سجده کردند به غیر از ابلبس.شیطان به خدا گفت:من هفتاد هزار سال تو را عبادت کردم و خودت فرمودی هرکس مرا عبادت کند بی نتیجه نخواهد ماند و عوضش را به او می دهم.خداوند فرمودند:هرچه می خواهی در دنیا به تو عطا می کنم.شیطان گفت:

اول اینکه اجازه بدهی تا قیامت زنده بمانم.خداوند فرمودند:تا آنروز تو را مهلت می دهم.

دوم اینکه در مقابل هریک از فرزندان آدم  دو فرزندبه من عطا کنی که برای هریک از اولاد آدم دو فرزند را مسلط کنم تا آنها را به گمراهی بکشانند.خداوند باز هم قبول کرد.

سوم اینکه از تو می خواهم مرا در بدن اولاد آدم همچون خون جریان دهی که از هرجای بدن بتوانم او را به معصیت بکشانم.

چهارم اینکه می خواهم اولاد آدم ما را نبیند ولی ما آنها را ببینیم.

پنجم اینکه می خواهم به من قدرتی دهی که به هرشکلی که می خواهم در آیم و هر کجا که می خواهم بروم.

ششم اینکه می خواهم تا دم مرگ پیش اولاد باشم (یعنی حتی حضرت ملک الموت برای قبض روح به سراغ انسان می آید شیطان هم حاضر باشد و تا دم مرگ مارا وسوسه کند).

هفتم اینکه از تو می خواهم که مرا بر سینه اولاد آدم مسلط گردانی تا او را وسوسه کنم.

خداوند در پایان می گوید: تمام خواسته هایت  را بر آورده می کنم ولی هر کس پیرو تو باشد او را با تو به جهنم می فرستم.بعد شیطان میگوید:ای خدا به عزت و جلالت قسم که همه ی بندگانت را گمراه می کنم مگر عده ای که از معدودی که بنده خاص تو هستند.سپس می گوید:حالا که مرا بیرون می کنی جایی برای زندگی کردن معین کن.خداوند فرمودند:تو را در حمام ها و هر کجا که محل رفت و آمد مردم است قرار دادم.شیطان گفت :غذای من چه باشد؟ خداوند فرمودند : سر هر سفره ای که با نام من (بسم الله ..)شروع نمی شود بشین و با آن ها مثل حیوانات گرسنه با ولع بخور!
طبقه بندی: علمی، 
برچسب ها: ابلیس، جهنم،
ارسال توسط Empty Boy
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 4 مرداد 1390

جلد چهارم آرتمیس فاول را از دست ندهید.جلد چهارم آرتمیس که با نام انتقام اپال چند سال پیش روانه بازار شد و به یکی از پرفروشترین کتاب ها تبدیل شده است.این کتاب مثل جلد های قبل توسط انتشارات افق به چاپ  می رسد.مترجم این کتاب مثل کتاب های قبلی خانم شیدا رنجبر می باشد.خانم رنجبر با ترجمه بعضی از قسمت ها به بهترین شکل و استفاده از اصطلاحات فارسی متن کتاب را جذاب تر نموده اند.

از نام این جلد حتما می توانید حدس بزنید که چه اتفاقاتی قرار است بیفتد البته به شرطی که جلد های قبلی به خصوص جلد دوم آن را خوانده باشید.در ضمن خاطره شویی که در پایان جلد سوم بر روی باتلر و آرتمیس انجام شد باعث شد که اوضاع واقعا پیچیده شود. من که بخاطر یک نفر در داستان اشکم در آمد.در ادامه داستان آرتمیس نقشه ای می کشد که دهان همه را باز می گذارد.و با نقشه بکرش که عقل جن هم به آن نمی رسید بخصوص یکی از نابغه های اجنه که خود اپال است البته بعد از سنتور فلی.آرتمیس ثابت کرد که نتنها بین خاکی ها بلکه بین جن و پری ها هم یک نابغه بی همتاست است!

من حتما این جلد آرتمیس و بقیه ی آن را توصیه می کنم. طوری که اگر کسی از من بخواهد که بهترین کتابی را که خوانده ام معرفی کنم من با جرعت می گویم آرتمیس فاول! طبق گزارشات مجموعه کتاب های آرتمیس فاول موفق شده که 5 میلیون نسخه فروش کند!که این مقدار فروش در تاریخ کتاب های فانتزی استثنایی است.

شما می توانید با ثبت نام در سایت طرفداران فانتزی از تازه های دنیای تخیل مطلع شوید.این سایت حدود 2800 نفر عضو دارد.

www.fantasyfans.org

تعداد حروف: 1365

<<انتشارات افق>>
طبقه بندی: رمان علمی تخیلی، 
برچسب ها: آرتمیس، اپال، اپال کوبویی، آرتمیس فاول جلد چهارم،
ارسال توسط Empty Boy
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 4 مرداد 1390

جلد پنجم آرتمیس فاول شروع جالبی دارد.آقای کالفر دست خواننده را در پنجاه صفحه اول حسابی در گل می گذارد اما بعد از آنکه ماجرا به طور کامل مشخص شد دیگر دل کندن از کتاب سخت می شود بخصوص در اینکه جن و پری ها در ماجرای جلد چهار حسابی مدیون آرتمیس می شوند.و آرتمیس هم در کمال سخاوت سعی می کند که دست از شعار همیشگی اش کمی بکشد و معدن طلای جن هارا خالی نکند. . آرتمیس 14 ساله می شود و برای همین تحت تغیرات دوران بلوغ قرار می گیرد اما آرتمیس اراده خیلی محکم تری دارد که هیچ کس حتی ترول ها هم حریفش نمی شوند.در آخر داستان جن پری ها و مخصوصا هالی دوست قدیمی اش مدیون او می شوند .آرتمیس بخاطر نجات بشریت دست به کارهای خیلی خطرناکی می زند  خیلی خطرناک! من داستان را لو نمی دهم بهتر است که خودتان بخوانید واقعا تاثیرش بیشتر است.

جلد پنجم با نام آرتمیس فاول و اجتماع گمشده نامگذاری کرده اند.این کتاب هم مثل همتایان قبلی توسط نشر افق به چاپ میرسد . مترجم این کتاب هم تغیر نکرده و همان سرکار خانم شیدا رنجبرهستند.اگر خواستید این کتاب را تهیه کنید می توانید یا نشر افق که شماره تلفن آن در صفحات جدا گامه قسمت آدرس انتشارات ذکر شده تماس بگیرید.

<<نشر افق>>
طبقه بندی: رمان علمی تخیلی، 
برچسب ها: آرتمیس، آرتمیس فاول جلد پنجم، پارادوکس زمان،
ارسال توسط Empty Boy
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما به كدوم سبك موزیك باید بیش تراهمیت داد؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو