مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 خرداد 1390

هفته ی پیش یکی از دوستام می گفت کامپیوترش دیگه فایل هایی که توش ریخته بوده نشون نمیده میگفت اگه تو سرچ آدرسش رو بدی میاره ولی به صورت آیکون هیچی وجود نداره.!!!

خوب جواب این ساده است . همه دیگه میدونن ویندوزهای توی بازار که میخریم 1000تومان کرکه.

اگه توجه کرده باشید هیچ وقت ویندوز شما آپدیت نمیشه یعنی میگه میخواد آپدیت بشه ولی نمیتونه.دیروز یکی از دوستانم به من گفت: این ویندوزها رو دیدی آپدیت میشه ؟

گفتم : نه! قیمتش چقدره ؟

گفت : فکر کنم  100000 تومان!

بهتره بدونین که

1.ما توسط آمریکا تحریم شدیم پس شرکت crosoftmi دیوونه نیست بیاد به ما لایسنس بده.

2.قیمت تعریف شده توسط شرکت مایکروسافت برای ویندوزxp بیش تر 200 دلار هستش که به پول ما میشه 200 هزار تومان برای 7 رو نمیدونم!

راستی در مورد مشکله !

شرکت مایکروسافت یک شرکت کشکی نیستش که بزاره محصولش رو کسی کپی کنه .

این شرکت برای ویندوز ها  به صورت ماهانه آپدیت میفرسته توی آپدیت هاش یک فایل به اسم recyceler میده که برای کامپیوترهای لایسنس دار مشکلی ایجاد نمیکنه ولی برای کرک شده ها !!!وای وای!!! فایل هایdll ویندوز رو مخفی میکنه .

بعد از یک هفته اگه مثل من بی حوصله باشید و از ارور جماعت متنفر باشید ویندوز رو عوض می کنید .

اگه صبورید که هیچی من یکی میشناسم دوسال بود کامپیوترش ارور میداد آخرش من رفتم ویندوزش رو عوض کردم .

البته اگه این اتفاق نشون ندادن تو فلش درایو اتفاق افتاد یه داستان دیگه است.
طبقه بندی: کامپیوتر و بازی، 
برچسب ها: مشکل ویندوز، خرابی ویندوز،
ارسال توسط سعید فیروزی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 29 خرداد 1390

یه سوال در مورد کامپیوتر .

چرا کامپیوتر من  دارم باهاش کار میکنم یه دفعه خاموش میشه؟

خیلی کم پیش میاد این جور مشکل ها به خاطر ویندوز باشه این مشکل سخت افزاریه.

حالا مشکل از کجاست بهتون میگم این یا به هارد یا به فن سی پی یو برمیگرده .

 چرا این دوتا ؟

هارد : هارد اگه بد سکتور داشته باشه خاموش میکنه .

 فن سی پی یو: اگه تابحال براتون این موقعیت طلایی که بتونین به سی پی یو ی در حال کار بدون فن دست بزنین      می فهمیدین که سی پی یو وقتی روشنه از یه تنور آجر پزی داغ تره .

بنا بر این محندسینی که کامپیوتر رو اختراع کردن توی کامپیوتر تعریف کردن که اگه دما زیادی بالا رفت سیستم خاموش بشه.

 
طبقه بندی: کامپیوتر و بازی، 
برچسب ها: خاموشی کامپیوتر، خاموشی رایانه، خاموشی بی دلیل کامپیوتر، خرابی کامپیوتر،
ارسال توسط سعید فیروزی
مرتبه
تاریخ : شنبه 28 خرداد 1390

یکی دیگر از مجموعه های آقای آرمان آرین  با نشر موج اشوزدنگه می باشد.از اسم آن می توان فهمید که داستان در چه قالب و زمانی نوشته شده است نام کتاب شاید خیلی مسخره به نظر برسد اما در پس این نام مردی است به طول تاریخ و به بزرگی زمین البته او در این صفات  تنها نیست و دشمنانش هم کمتر از او نیستند کتاب اشوزدنگه در سه جلد و یک داستان کوتاه نوشته شده و من به شما پیشنهاد می کنم که حتما این کتاب را تهیه کنید.

 متاسفانه فقط جلد یک آن چاپ شده و جلد دوم هم هنوز از وزارت ارشاد مجوز نگرفته من خودم تمام نمایشگاه گشتم ولی نتوانستم یک نسخه پیش از چاپ پیدا کنم.

بگذارید کمی از کتاب بگویم:

 شما با کمی دقت  از این کتاب اطلاعاتی را دریافت می کنید که در کتابخانه ها وجود ندارد و در اینترنت نمی گنجد و به چیز هایی علاقه مند می شوید که شاید تا کنون از آن بیزار بودید. ذهنتان به تاریک ترین دخمه ها کشیده می شود و سپس روشنی می جوید و بعد از اتمام کتاب مثل من آواره خیابان می شوید تا جلد بعدی آن را پیدا کنید! 
طبقه بندی: رمان علمی تخیلی، 
برچسب ها: اشوزدنگهه، کتاب اشوزدنگهه، آرمان آرین، ورجمکرد، اسطوره هم اکنون، اشوزدنگهه اسطوره هم اکنون،
ارسال توسط Empty Boy
مرتبه
تاریخ : شنبه 28 خرداد 1390
سری اول در جست و جوی دلتورا

 

تازه ترین اثر جنیفر رو، مشهور به امیلی رودا نویسنده استرالیایی مجموعه هشت جلدی دلتوراست که اینک جلد اول آن پیش روی شماست. این مجلد در بر گیرنده 4 جلد نخست یعنی جنگلهای سکوت، دریاچه اشک، شهر موشها و شن های روان می باشد. کتاب در سال 2001 برنده جوایز متعددی شد. دلتورا سرزمینی که در روزگاران کهن به هفت قبیله تقسیم شده بود برای حفظ خود از چشم طمع دشمنان ساز یکپارچگی زد. طلسم فرمانروایی سرزمین هفت گوهر قیمتی آویخته به کمربندی سحر آمیز بودند. اینک پادشاه مرده و پسر جوانش باید میراث سلطنت را تصاحب کند. کتاب ماجرای تلاشهاس شاهزاده را برای حفظ سرزمین و احقاق حق سلطنت در فالب 4 داستان پر هیجان روایت می کند.


سری دوم:سرزمین سایه های دلتورا

 

سفر به سرزمین سایه ها :قلمرو مرموز ارباب سایه های اهریمنی _ باید جذاب باشد؛ یافتن و نابود کردن موجودی که هزاران نفر از اهالی «دلتورا» را گروگان گرفته و با خود به سرزمین سایه ها برده است.
او قصد دارد جادوی سیاهش را تقویت کند. مردم دلتورا اگر نجات پیدا نکنند، برای همیشه برده تاریکی می شوند.
اما همیشه برای جنگ با این اهریمنی ها و جادوگرها، قهرمان هایی وجود دارند.
«لیف» ، «باردا» و «جاسمین» برای نجات اسیران به مبارزه بر می خیزند. آنها سر راهشان باید با هیولای وحشتناک و مهمان پیچیده روبه رو شوند.
بسیار خوب، اگر دوست دارید رمانی ماجراجویانه و پرجاذبه بخوانید، مجموعه سه جلدی «سرزمین سایه های دلتورا» پیشنهاد خوبی است.
جلد اول این مجموعه «غار وحشت» ، جلد دوم «جزیره توهم» و سومین جلد «سرزمین سایه ها» نام دارد.
این کتاب ها برنده پنج جایزه ادبی نیز شده اند. نویسنده خلاق این مجموعه «امیلی رودا» و مترجم آن محبوبه نجف خانی است. ناشر این مجموعه انتشارات قدیانی است


سری سوم:اژدهایان دلتورا

خانم نجف خانی در مورد این آثار میگوید:در جست وجوى دلتورا یک اثر فانتزى ماجراجویى مثل هرى پاتر است، اما برخلاف هرى  پاتر کتابى نیست که صرفاً به یک فضاى تخیلى و جادوگرى و پرماجرا بپردازد، البته ناگفته نماند که خودم از طرفداران هرى پاتر هستم. ولى دلتورا ویژگى   هاى خاصى دارد که این اثر را از هرى  پاتر متمایز مى کند. نویسنده  این مجموعه یعنى امیلى رودا یکى از معدود نویسندگان استرالیایى است که پنج بار جایزه شوراى کتاب کودک استرالیا را به خود اختصاص داده است. او قصه گوى ماهرى است و قدرت تخیل حیرت انگیزى دارد. در جست وجوى دلتورا علاوه بر داستانى زیبا و خلاق و بکر، یک کار کاملاً جامعه شناسانه است و در حوزه نوجوانان کمتر کتابى مثل این مجموعه مى توان یافت. هرچند برخى ایراد گرفته اند که صحنه پردازى کتاب خیلى قوى نیست و زیاد به جزئیات نپرداخته، که در پاسخ باید گفت اصلاً رودا نمى خواهد صحنه پردازى کند تا بچه ها بتوانند هر صحنه اى را به جاى آن بگذارند و همچنین مى داند که بچه هاى کم حوصله امروزى حوصله جزئیات زیاد را ندارند. حتى در مورد خصوصیات ظاهرى قهرمان اول داستان هیچ اطلاعاتى به خواننده نمى دهد. مى خواهد هر مخاطبى خود را به جاى این قهرمان بگذارد. به نظر من سرزمین دلتورا خیلى شبیه ایران است. این کتاب از جمله کتاب هایى است که توانسته سه نسل مختلف را جذب کند که من دلیل آن را جامعه شناسى قوى کار مى دانم. پایه این اثر فانتزى براساس افسانه ها بنا شده. در این اثر شخصیتى مردمى به نام آدین وجود دارد که درصدد اتحاد قبایل برمى آید. آدین یک آهنگر است و در واقع به نوعى همان کاوه آهنگر ماست. امیلى رودا افسانه هاى ملل را خوب مى شناسد و در جاهاى مختلف داستان از آن بهره مى گیرد. دشمن اصلى این سرزمین «ارباب سایه ها» نام دارد که قابل تعمیم به هر دشمنى است.
•رودا در این کار یک ساختار جمعى و قابل تعمیم به کار برده است.
بله درست است. هر مخاطبى مى تواند دشمن خودش را جایگزین کند و شخصیت هاى پسر و دخترى که در کتاب هستند ویژگى هاى خاص خود را دارند و در تمام مراحل سفر پرمخاطره شان در حال آزمون و خطا هستند و به مرور با رویارویى با مشکلات باتجربه تر و پخته تر مى شوند. آنها در این سفر با مرد میانسالى همراه مى شوند که جلوى بى تجربگى آنها را مى گیرد و در کنار جسارت نوجوان هاى داستان نقش مکمل را دارد. در واقع آنها به نوعى مکمل همدیگر هستند و همان عدد سه مقدس را تشکیل مى دهند و مخاطب به راحتى مى تواند خودش را جایگزین شخصیت هاى نوجوان این داستان کند. یکى دیگر از ویژگى هاى اثر، پرتعلیق بودن آن است. اما نه صرفاً یک داستان پرهیجان کاذب، بلکه نویسنده در ضمن روایت یک داستان پرهیجان در زیرساخت اثر با بچه ها حرف مى زند، به او خوب بودن و مثبت فکر کردن را یاد مى دهد. به او هشدار مى دهد که به محیط اطراف خوب دقت کند، از کنار مسائل به راحتى نگذرد و از تجربه ها درس بگیرد. یکى دیگر از ویژگى هاى کار او استفاده از معماست که شبیه داستان هاى پلیسى است و شعرهاى معماگونه و بازى با حروف است که خودش رمزگشا است. مخاطب در طول داستان مدام ذهنش درگیر حل معمایى است
طبقه بندی: رمان علمی تخیلی، 
برچسب ها: سری اول دلتورا، سری دوم دلتورا، سری سوم دلتورا، در جست و جوی دلتورا، سرزمین سایه های دلتورا، اژدهاهیان دلتورا،
ارسال توسط bkh کبیر
مرتبه
تاریخ : جمعه 27 خرداد 1390

آیا می دانستید  مریخ دو قمر به نام ترس و وحشت دارد؟

آیا می دانستید فردی در آمریکا به مدت شصت و هشت سال به فاصله ی هشت ثانیه سکسکه کرد؟

آیا می دانستید مردی در چین عرق سبز رنگ از بدنش خارج می شد؟

آیا می دانستید یک دختر در انگلستان جلد هفتم کتاب هری پاتر را در چهل و شش دقیقه خواند؟

آیا می دانستید  محبوب ترین بنا در کره ی زمین برج ایفل است؟

آیا می دانستید  نود درصد مردم اولین کلمه ای که با یک خودکار جدید می نویسند نام خودشان است؟

آیا می دانستید سالیانه یک میلیارد تن پلاستیک از دریای آرام جمع می شود؟

آیا می دانستید که خیار دریایی یکی از سمی ترین موجودات زنده است؟

آیا می دانستید بیشترین خرید در روز کریسمس انجام می شود؟

آیا می دانستید در صورت ادامه ی روند گرم شدن زمین آب دریا تا سال2100  پنجاه سانتی متر بالا می آید؟

آیا می دانستید سرانه ی آب در ایران در سال 1400 به هزار و سیصد متر مکعب می رسد و کشور دچار بحران کم آبی می شود؟

آیا می دانستید که مجموع بارندگی سالیانه در ایران چهار و صد میلیارد متر مکعب است که دویست و هشتاد و چهار میلیارد آن به طور مستقیم تبخیر می شود؟

آیا می دانستید فراوان ترین سوخت فسیلی در دنیا زغال سنگ است؟

آیا می دانستید کشور ما دو برابر کشور چین گاز می سوزاند؟

آیا می دانستید که سرب فلزی بسیار سمی است و مقدار اندکی از آن می تواند کودکان را به عقب ماندگی ذهنی مبتلا کند؟

آیا می دانستید اوره اولین ترکیب آلی بود که در سال 1828 کشف شد؟

آیا می دانستید گذشتگان معتقد بودند که در اوره نیرویی جادویی وزندگی بخش وجود دارد؟

آیا می دانستید اولین چاه نفت دنیا در سال 1859 توسط آمریکا در منطقه پنسیلوانیا حفر شد؟

آیا می دانستید نخستین کارخانه ی بازگردانی کاغذ ایران در سال1313 در کرج بنا شد؟

آیا می دانستید برای تجزیه ی یک کیسه پلاستیکی نازک در طبیعت دویست و چهل سال زمان صرف می شود؟
طبقه بندی: لطیفه و دانستنی، 
برچسب ها: دانستنی، دانستنی های جالب، سکسکه، قمر های مریخ، اولین چاه نفت، رکورد کتابخانی، سمی ترین موجود زنده، روند گرم شدن زمین، فراوان ترین سوخت فسیلی،
ارسال توسط Empty Boy
(تعداد کل صفحات:2)      [1]   [2]  

آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما به كدوم سبك موزیك باید بیش تراهمیت داد؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو