تبلیغات
Nightside - میزان فروش هری پاتر

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 5 مرداد 1390

هری پاتر همچنان پرفروش‌ترین‌ فیلم سینمای انگلیس است


قسمت دوم فیلم هری پاتر و هدیه‌های مرگ همچنان صدر جدول پرفروش‌ترین‌های سینمای انگلیس را در اختیار دارد.

به گزارش ایسنا، آخرین قسمت از سری فیلم‌های پرطرفدار هری پاتر که با فروش چشم‌گیر در سطح جهانی موفق به ثبت رکوردهای جدیدی در دنیای سینما شده است، برای دومین هفته متوالی پرفروش ترین فیلم سینماهای انگلیس نام گرفت.

هری پاتر و هدیه‌های مرگ با فروش ‌٥/٨ میلیون پوندی توانست بالاتر از دیگر فیلم‌های درحال اکران انگلیس چون ترانسفورمرها، پاندای کونگ‌فو کار و درخت زندگی بایستد.

به گزارش روزنامه گاردین، پیش‌بینی می‌شود، آخرین قسمت از سری فیلم‌های هری پاتر بتواند در پایان سال ‌٢٠١١ پرفروش‌ترین فیلم سینمای انگلیس نام بگیرد.

فیلم هری پاتر و هدیه‌های مرگ در مدت هشت روز پس از اکران توانست از مرز فروش ‌‌٦٠٠ میلیون دلار بگذرد تا سریع‌تر از هر فیلم دیگری در دنیای سینما به این میزان فروش دست یابد.

فروش چشم‌گیر هری پاتر و هدیه‌های مرگ موجب شد تا سری فیلم‌های هری پاتر با رسیدن به فروش ‌هفت میلیارد دلار، اکنون پرفروش‌ترین فیلم‌ چندگانه تاریخ سینمای جهان باشد که بالاتر از جیمز باند و جنگ ستارگان شش‌ قسمتی قرار دارد؛ هرچند برای ساخت قسمت‌های قبلی هری پاتر بودجه چشم‌گیر یک میلیارد و ‌‌٢٨٠ میلیون دلار هزینه شده است.

قسمت اول هری پاتر و هدیه‌های مرگ کمتر از یک ماه پس از اکران ‌‌٦١١ میلیون دلار در خارج از آمریکا فروش جهانی داشت و پرفروش‌ترین فیلم کمپانی برادران وارنر در سال ‌‌٢٠١٠ نام گرفت.

کمپانی برادران وارنر به لطف قسمت اول از هری پاتر و هدیه‌های مرگ توانست برای سومین سال متوالی موفق‌ترین استودیو فیلم‌سازی هالیوود نام بگیرد و با مجموع فروش ‌٨٨/١ میلیارد دلار، بیش از ‌‌١٨ درصد از کل بازار فیلم سینمای آمریکا را در اختیار داشته باشد.

فیلم‌های هری پاتر براساس داستان کتاب‌هایی با همین نام ساخته شده‌اند. امتیاز ساخت فیلم چهار کتاب اول را جی.کی. رولینگ در سال ‌‌١٩٩٩ به کمپانی برادران وارنر با قراردادی بالغ بر یک میلیون یورو فروخت.

باور کنید این روزها هیچ خبر مهمی نیست. فقط میزان فروش فیلم هست که هر روز تغییر میکنه و در صفحه فیس بوک اطلاع رسانی میشه.

آخرین آمار فروش 840 میلیون دلار هست و الان هری پاتر 26مین فیلم پرفروش جهان شده. یازده روز از اکران میگذره و هنوز راه زیادی در پیش داره.

برچسب ها: هری پاتر، فروش هری پاتر، فروش هری پاتر و قدیسیان مرگ،
ارسال توسط Empty Boy
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما به كدوم سبك موزیك باید بیش تراهمیت داد؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ